W Centrum Stomatologii Vita-Dent możemy leczyć każdą osobę w znieczuleniu ogólnym (w narkozie). Jeśli wizyta u stomatologa kojarzy Ci się ze strachem, uczuciem niepokoju i narastającym napięciem lub unikasz wizyt, narażając stan swoich zębów na pogorszenie – zabiegi pod narkozą to propozycja kierowana właśnie do Ciebie. 

Leczenie w znieczuleniu ogólnym polecane jest osobom wskazującym typowe objawy dentofobii – panicznego strachu przez leczeniem stomatologicznym. To także najlepsze wyjście dla osób z niepełnosprawnością intelektualną lub posiadających nadzwyczajnie niski próg odczuwania bólu, a także dla dzieci powyżej trzeciego roku życia, które ciężko znoszą zabiegi na stomatologicznym fotelu.

zabiegi narkoza

Wbrew krążącym opiniom zabieg w znieczuleniu ogólnym jest bezpieczny – wystarczy tylko, że zostanie przeprowadzony pod okiem wykwalifikowanego zespołu oraz przed decyzją o jego rozpoczęciu zostaną zebrane dokładne informacje na temat historii chorób pacjenta. Lekarz anestezjolog kwalifikuje do zabiegu osoby spełniające wybrane kryteria na podstawie rozmowy z pacjentem lub jego prawnym opiekunem.

Podczas wykonywanego zabiegu pacjent za pomocą leków wprowadzany jest w stan głębokiego snu i pozostaje pod opieką lekarza anestezjologa aż do czasu całkowitego ustąpienia skutków ich podania. Może trwać to nawet do kilku godzin. W czasie jednej wizyty, podczas której wykonany jest zabieg w narkozie, nasi lekarze kompleksowo zajmą się wszystkimi problemami związanymi ze stanem zdrowia jamy ustnej, obejmującymi leczenie chirurgiczne, implantologiczne, zachowawcze, endodontyczne czy protetyczne – w zależności od potrzeb pacjenta. Zabieg odbywa się bez żadnego bólu i niepotrzebnego stresu.

Należy jednak pamiętać o kilku ważnych sprawach - przed i po wykonaniu zabiegu ze znieczuleniem ogólnym! Przykładowo, dorośli pacjenci do 24 godzin po zabiegu nie powinni prowadzić pojazdów, podejmować ważnych decyzji czy obsługiwać urządzeń mechanicznych, a dzieci powinny być pod ciągłą opieką osoby dorosłej przez minimum 24 godziny. Nie można też spożywać posiłków stałych na 6 godzin, a płynów na 4 godziny przez zabiegiem. Jednak o tych wszystkich sprawach, dokładnie opowie lekarz w trakcie konsultacji anestezjologicznej przed wykonaniem zabiegu.

Nasza klinika Vita-Dent oferuje pełen zakres usług stomatologicznych. Dlatego, jeżeli nie znalazłeś usługi, którą jesteś zainteresowany skontaktuj się z nami: tel. 530 626 559, tel. 508 273 724. Na pewno możesz liczyć na naszą pomoc!